Çiğli Masaj

Çiğli masaj , Türkiye’nin İzmir ilinin büyükşehir ilçesidir. Gediz Nehri’nin İzmir Körfezi’ne döküldüğü delta bataklıkları üzerinde yer almaktadır.

İlçe güney ve batıda Karyaka, kuzeyde ise İzmir’in dışa bağımlı ilçesi Menemen arasında yer almaktadır. Batı sınırını, arazinin sürekli olarak kentleşme baskısı altında olduğu Gediz Nehri’nin mevcut deltası oluşturuyor.

Çiğli Masaj Salonu Çiğli Masaj Salonu Çiğli Masaj Salonu Çiğli Masaj Salonu Çiğli Masaj Salonu

Çiğli Masaj Salonu Çiğli Masaj Salonu Çiğli Masaj Salonu Çiğli Masaj Salonu Çiğli Masaj Salonu

Çiğli Masaj Salonu Çiğli Masaj Salonu Çiğli Masaj Salonu Çiğli Masaj Salonu

Çiğli Masaj Salonu

Çiğli, Osmanlı İmparatorluğu’nun yıkılmasından sonra köy statüsüne kavuşmuş ve 1956 yılında belediye olmuştur. 1981 yılında önce Karyaka ilçesine bağlı olarak İzmir metropol alanına bağlanmış, 1992 yılında ise kendi idari yapısıyla ayrı bir birim haline gelmiştir. yapılar
(https://en.wikipedia.org/wiki/Çiğli).

İbadet yerleri

Çiğli’de Kk Çiğli Cami, Egekent Cami, Esentepe Cami ve zzet Erien Cami olmak üzere 20 cami bulunmaktadır.

Tarihsel önem

Çiğli masaj salonları ve masöz bayanlar olan bölge bataklıkları ve denize yakınlığıyla biliniyordu. Genel olarak bataklık ve sazlıklardan oluşan yapısı, denize yakınlığı ve yeşil alanların bolluğu nedeniyle ilk yerleşimcilerin bölgeye “L” adını verdikleri sanılıyor.

Yerel Etkinlikler ve Yönetim

Çiğli Belediyesi ulusal bayram kutlamaları ve diğer topluluk toplantıları gibi çeşitli yerel etkinliklerin düzenlenmesi ve bunlara katılım konusunda aktiftir.